The short URL of the present article is: https://www.dirtride.org/auZcI

שלשום הרוכב הישראלי השני נפצע. זה הרס לדורדור את המיקום, והרס לי את המצב רוח. הוא לא סיפר לי את זה כשדיברנו בלילה, קראתי את זה בפייסבוק.

היום הוא הגיע ראשון. פשוט ראשון. ככה, לפני כולם. האמת, סיפר לי את זה, אבל את כל הפרטים דרך קישור בפייסבוק גיליתי בבלוג המעולה שלו, והיום בפוסט מרגש במיוחד שמציג את אצילות הנפש של הג'ינג'י הזה https://www.dirtride.org/KLrmm (בחייאת סיימו לקרוא את שלי קודם)

כדי לשתף בחוויותיו ובעיקר כדי ליצור באזז שיביא בסופו של דבר את הספונסר המיוחל, הוא עושה שימוש נרחב בפייסבוק.
את המענה הנשי לחוויותיו, אני מעלה גם בפייסבוק, וגם כאן בקטגוריה "האישה שאיתי", שקיבלתי אחר כבוד לאחרונה.

תוך כדי השיטוט, היצירה ודיאלוג שאני מקיימת בפייסבוק אני גם עורכת מחקר יסודי ורחב היקף, עם מסקנות חסרות תכלית ואבודות מראש, בו אני מאבחנת את הטיפוסים הפייסבוקיים שאנחנו, ומאפיינת את השימושים שעושים אנשים שונים בעלי צרכים שונים בפורמט.

להלן סקירה של חלקם:

1. "המצלמים". מחולקים לכמה תתי קטגוריות:
– מצלמי הילדים. מצלמים אותם בכל אירוע וזווית. קבלו טיפ: בכל יום שבת השני של פברואר מומלץ להמנע מלפתוח פייסבוק כדי לא לחטוף הרעלת ילדים בתוך שדות כלניות.
– מצלמי האוכל, שכל דבר שהם אוכלים מתועד, ומעלה בנו גועל או התגרות או השתהות עמוקה.
– מצלמי תהליכי הכנת האוכל, שמצלמים את השמרים בקערה ואז את הבצק תופח, ואח"כ את המאפה בתנור, ואח"כ את התוצר ומעלים בנו גועל או התגרות או השתהות עמוקה.
– מצלמי האינסטגרם. מצלמים את הכורסא הוינטג'ית ליד החלון כשהוילון מתנפנף. דופקים פילטר. אומנות.

2. "המצטלמות". גם הם מחולקים לתת סוגים:
– נשים צעירות רווקות (ניתן לזהות אותן בזכות תנועת צמצום קלה של השפתיים).
– נשים גרושות. מציגות עצמן בדר"כ כעושות חיים משוגעים.
– נשים שעושות כושר. מצטלמות בבגדי ספורט צמודים אחרי אימונים. לעיתים טועים לחשוב שאלו נשים מלאות בטחון עצמי, שמבסוטיות אש מאיך שהן נראות.
– אה, ויש גם גברים בקבוצת המצטלמות. הומואים, בדר"כ בגופיות לבנות. (חתיכים הורסים!)

3. המשווקים. בדר"כ בעלי עסקים קטנים עד בינוניים. הם המנכ"לים ויש להם אולי עוד עובד אחד. הם עשו קורס בשיווק ומאז הם עסוקים בליצר תכנים. לפעמים מרוב עבודה בפייסבוק הם שוכחים לעבוד בעבודה שלהם, ולמכור את המוצר שלהם.

4. המשתפים. הם מספרים לנו שקשה להם ומבקשים חיזוקים מהחברים. הן מדווחות על תסמונת קדם ויסתית, ועל חיבוק או משפט מרגש של הילד שלהם.

5. המפרגנים. אנשים נדיבים שכל הזמן עושים "שיתוף" לפוסטים של אחרים. אוהבת אותם.

6. הרוחניים. מברכים את כולנו בכל בוקר וחולקים ציטוט על מהותינו ועל עוצמתינו ועל עוצמת הטבע שמכיל אותנו. הם ממליצים על קריסטלים או מעלים תמונות של פרחים ושל שקיעות, מוציאים מאיתנו את הציניות או מזכירים לנו להיות קצת פחות ציניים.

7. החוששים ללכת לאיבוד. כל הזמן מדווחים על מיקומם. שמתי לב שהחוששים ללכת לאיבוד בדר"כ לא מעלים מידע נוסף בפייסבוק, רק ממקמים את עצמם כל הזמן. נראה לי לא בטיחותי.

8. נושאי הדגל. יש להם נושא חשוב לקדם והם לא מפסיקים. זה נובע בד"כ מהשכלה או מידע שצברו בתחום מסוים, מחוויה שעברה עליהם או על הילדים שלהם. הם האופוזיציה של פייסבוק. בתוכם כמובן מקום של כבוד לתת הקטגוריה הבאה…

9. הטבעוניים. מעלים תמונות מזוויעות של חתולים מודבקים לקלקר, של קופים עם מלחציים שתופסים להם את המח ומזרקים שתקועים להם בעיניים. במקרה הטוב הם חולקים מתכון לעוגת גאלה מדהימה שכל החברים שלהם פשוט נפלו ממנה, עם פריכיות במקום בצק, טופו במקום קצפת, עדשים כתומות במקום סוכריות צבעוניות, וקינואה אורגנית מלאה במקום סוכר. יאמי.

10. המשחקים. כל הזמן מזמינים לשחק איתם. אין מה לומר- חברותיים. לא תגידו רווקים משועממים. אלא אנשים כמוני, עם ילדים ועבודה. מתי?? הם ויתרו על השינה בלילה?

11. המחליפים. מבקשים ונותנים. הם יודעים לזמן. איזה כיף שהזבל שלהם הוא הזהב של האחר, ועוד יצאו מלכים! אחרי שניסיתי פעם, הבנתי שבמקום לבזבז זמן על פוסטים, מיילים, טלפונים, נסיעות לבתים שונים ואכזבות, פשוט וזול יותר ללכת לחנות הקרובה ולקנות לגו לילד.

לסיכום נשאלות השאלות: מי מהם אני? מי מהם אתם? מה זה בכלל משנה?

*הערות החוקרת:
– יש כמובן עוד קבוצות שלא הצגתי כאן. מוזמנים להוסיף מהיכרותכם למחקר.
– אם פגעתי במישהו אני מתנצלת, אבל רק שתדעו לכם , שכדאי שתעבדו קצת על ההומור העצמי שלכם.

The short URL of the present article is: https://www.dirtride.org/auZcI

0 thoughts on “ראלי בלקן 2013- הגירסה הנשית 3”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Related Posts

האשה שאיתי

מוגן: DirtRide Theraphy By Doron Winter

זהו פוסט מוגן ואין לו תקציר.

אופנוע שטח

ראלי יוון 2018 – היום הראשון

אחרי שאני ועשרת הישראלים האחרים התארגנו אתמול ועברנו בדיקות טכניות והדבקנו מדבקות ושמענו תדריכים, ואחרי שפגשתי את הגברת האיטלקיה ואת כל חברי בקבוצת המירוצים האיטלקית, היום התחיל המירוץ. מן הידועות שהיום הראשון והאחרון הם קצרים Read more…

האשה שאיתי

ראלי ברלין 2013

להיות רווקה צעירה והוללת שנוסעת עם חברה לברלין זה להיות רווקה צעירה והוללת שנוסעת עם חברה לברלין. להיות אמא שנוסעת עם חברה לברלין בלי הילדים שלה זה לחרוש את כל שוק הפשפשים במאוור פארק, תוך Read more…

× דברי איתי